خبر روز ، خبرهای شهرستان شهریار

روزنامه همشهری - شهریار، قدس، ملارد: خبر ، عکس ، آگهی ، ویژه نامه ، رپرتاژ

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

دومین نمایشگاه الکامب شهریار آغاز بکار کرد.
دومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و بانکداری الکترونیک با حضور مسئولین شهرستان در محل مصلی سابق آغاز بکار کرد.
در این نمایشگاه که به همت گروه امین تراز گیتی و بانک توسعه تعاون برگزار شده است، آخرین دستاوردهای الکترونیک، کامپیوتر و خدمات بانکی توسط فعالان شهرستان و استان به نمایش عمومی در آمده است.
امام جمعه شهریار در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ضمن تقدیر از زحمات برگزارکنندگان آن، حمایت مسئولان شهرستانی و استانی از علاقمندان و متخصصان این گونه فعالیت ها را مفید و لازم دانست.
حجت الاسلام سالمی افزود: تلاش مسئولان نیز همواره همراهی با جوانان پر شور و متعهد برای بالندگی علمی و اجتماعی است.
این نمایشگاه که از تاریخ 8 آبان آغاز بکار کرد، تا دوازدهم این ماه از ساعت 9 الی 20 پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.
نمایشگاه الکامب شهریار دارای بیش از 50 غرفه می باشد.

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

نمایشگاه الکامپ شهریار - افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی الکامپ شهریار

 


برچسب‌ها: شهریار, شهرستان شهریار
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آبان 1391ساعت 14:14  توسط غلامرضا جباری  | 

آتش نشانان فرشتگان نجاتند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی ملارد در تشریح عملکرد این سازمان به مناسبت روز آتش نشان، ضمن تقدیر از زحمات کشیده شده توسط همکاران و پرسنل خود، عملکرد این سازمان را با توجه به داشته های آن، بسیار مثبت ارزیابی کرد.
نادری پور در گفتگو با همشهری عنوان نمود: در وهله اول باید اعلام کنم که به فراخور افزایش جمعیت در منطقه و گسترش شهرها و اماکن، هر چقدر تلاش پرسنل زیاد باشد باز نیاز به افزایش کار و کارایی احساس می شود.
دغدغه همه مدیران سازمان های آتش نشانی و کسانی که در مقوله ایمنی کار می کنند، کاهش حوادث و به حداقل رساندن آثار و تبعات پس از وقوع اتفاقات ناگوار می باشد.
وی با ارائه پیشنهاد پایه ریزی آموزش ایمنی در سطوح بسیار پائین سنی در مراکز علمی، توجه به امر مهم آموزش در زمینه نحوه رویارویی و چگونگی انجام مراقبت های پس از وقوع حادثه از سنین کم و از همان دوران طفولیت را ضروری دانست.


ریشه یابی و علت یابی هر کنشی از دوران کودکی با کنجکاوی های دقیق تر صورت می گیرد و اثربخشی آن بیشتر و ماندگار تر است، لذا به نظر بنده باید امر آموزش علمی در مراکز تحصیلی و آموزشی و آموزش عمومی و اجتماعی در خانواده ها و جامعه از سنین کودکی آغاز گردد تا ثمرات طولانی مدت آن در سالهای آتی نصیب تمام مردم شود. این کار را با چاپ کتابها و تولید نرم افزارهای آموزشی به شکل بهتری می توان ارائه نمود.
مدیرعامل پرتوان و علاقمند آتش نشانی ملارد با یاد آوری این موضوع که بیش از 60 نوع حادثه در بحث امداد و نجات وجود دارد، پرداختن به تمام آنها را در مواقع بروز حادثه مستلزم وجود تجهیزات مربوطه و برخورداری از لوازم تخصصی مقابله با حادثه خاص را مهم دانست.
وی با ارائه توضیحاتی در این خصوص از ابداعات پرسنل این سازمان و استفاده از ایده های شخصی خود در تولید تجهیزات مورد نیاز برای رویارویی با حوادث گوناگون خبر داد و انجام چنین اموری را که با علاقه شخصی پرسنل و خود ایشان صورت می گیرد را علاوه بر تعهد ذاتی افراد و حس انسان دوستانه آنها، شرایط صمیمی و معنوی حاکم بر سازمان و وجود روحیه ایثار را از علل مهم همراهی و از خود گذشتگی در کمک رسانی بهتر و سریعتر به هموطنان خود بویژه مردم شریف شهرستان ملارد و شهرهای تابعه ذکر کرد.
وی از وجود 3 ایستگاه آتش نشانی در ملارد خبر داد و در این باره گفت: با توجه به رشد جمعیت  این شهر و به تبع آن گسترش ساخت و سازها بطور استاندارد که به ازاء هر 50 هزار نفر می بایست یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد، نیاز به احداث 4 ایستگاه دیگر داریم که امیدوارم مسئولین امر با کمک و مساعدت مسئولین استان بتوانند این مهم را محقق کنند.
نادری پور تعداد پرسنل حال حاضر این سازمان را 98 نفر اعلام کرد و از کمبود 22 نفری پرسنل براساس چارت سازمانی خبر داد و در ادامه افزود: پرسنل حاضر تمام دوره های آموزشی مقدماتی و تخصصی لازم در زمینه های مختلف ایمنی و حوادث را دیده اند و بطور روزانه نیز اقدام به تمرین های مختلف، کسب مهارت های لازم می کنند و موظف هستند بطور مرتب اقدام به چک کردن این افراد بطور حرفه ای نیز به آموزش آتش نشانان داوطلب که بیش از 250 نفر می باشند می پردازند تا ضمن گسترش امر ایمنی عمومی در مواقع خاص از آنان جهت کمک رسانی بیشتر استفاده شود.
مدیرعامل خوش فکر آتش نشانی ملارد در ادامه سخنان خود در راستای تداوم برنامه های ایمنی و خدمات عمومی سازمان آتش نشانی گفت: این سازمان در این زمینه اقدام به توزیع رایگان کپسول های آتش نشانی به تمام مساجد شهر کرده است. همچنین ضمن بازدیدهای روزانه از کپسول ها و تجهیزات ایمنی ادارات و نهادها با تعامل نزدیک با صنوف، تمام اصناف فعال شهر را ملزم به برخورداری از تجهیزات ایمنی و اطفاء حریق نموده ایم.
وی با یاد آوری اینکه حوادث همواره در گوشه و کنار محل زندگی و کار افراد وجود دارد، از تمام همشهریان ملارد در خواست نمود ضمن رعایت استانداردها و ایمن سازی لوازم مصرفی از بیمه های موجود در زمینه های ایمنی بهره بگیرند تا هنگام بروز حادثه دغدغه تامین لوازم برای زندگی جدید در ایام آتی نداشته باشند.
با یادآوری اینکه دغدغه و هدف اصلی سازمان آتش نشانی حفظ سلامتی و افزایش شرایط زمینه ساز ایمنی و آسایش مردم است، توصیه ای در زمینه بالا بردن شرایط رفاه زیستی در مقوله حوادث کرد و از آنان درخواست نمود تا هنگام تهیه لوازم گازسوز و برقی به استاندارد بودن وسیله مورد نظر و برخورداری آن از تجهیزات ایمنی اطمینان حاصل کنند و در نصب آن وسایل نیز دقت های لازم را بنمایند.


برچسب‌ها: شهریار, خبر شهریار
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مهر 1391ساعت 9:59  توسط غلامرضا جباری  | 

آتش نشانان پرچمدار مهر آفرینی در اجتماع هستند

جشن گرامیداشت روز آتش نشان استان تهران به محوریت شهریار، طی مراسم با شکوهی برگزار شد.
در این مراسم که با حضور استاندار تهران، معاون وزیر و مدیر بحران کشور، سرپرست ستاد بحران، فرماندار و امام جمعه شهریار، ارباب جراید، آتش نشانان و خانواده آنان در تالار ایران برگزار شد، تعدادی از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی به ایراد سخن پرداختند.
فرماندار شهرستان شهریار با بیان اینکه آتش نشانی شغل نیست، بلکه عشق است، افزود: به آتش نشانی به چشم یک شغل نباید نگاه کرد و اشتغال در این حرفه نیاز به عشق درونی دارد. آتش نشانان پرچم دار مهر آفرینی در جامعه هستند و با نجات افراد و دفع خطر از زندگی مردم، مهر و امید و نشاط را به خانواده ها هدیه می کنند.
سید عباس جوهری بیان داشت: عزیزانی که می آیند و جان خود را به طبق اخلاص می گذارند تا جانی به دیگران ببخشند و مایه شادی افراد جامعه شوند.
وی از خداوند آرزوی توفیق در انجام بهتر خدمات برای آتش نشانان کرد و  برای آنان اظهار امیدواری نمود که با اتکال به خداوند با انرژی مضاعف به امور محوله بپردازند.
سرپرست ستاد بحران در این مراسم، آتش نشانان را موثرترین افراد در جامعه دانست و در این باره گفت: خدمات آتش نشانان در طول زمان جنگ نیز با رشادت های خود اقدامات مفیدی انجام داده اند و شهدای زیادی نیز از بین این افراد تقدیم انقلاب شده است. وی ادامه داد: هر آتش نشان علاوه بر انجام وظیفه ذاتی و حرفه ای خود که بطور روزمره انجام می دهد، در زمانهایی مانند وقوع حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی نیز به کمک هموطنان خود می آیند که اثر فداکاری های آنان ابدی است.
استاندار تهران نیز با بیان اینکه 4500 حادثه آتش سوزی در 6 ماهه اول91 در سطح شهرستانهای استان تهران رخ داده است، اطفاء ، امداد و نجات در این تعداد حادثه را بسیار مهم و ارزشمند دانست.
مرتضی تمدن خاطر نشان کرد: کار های بسیاری دشوار، بزرگ و مهمی در حوداث توسط آتش نشانان  انجام می شود که ثمرات بسیار زیاد مالی، جانی و اجتماعی در بر دارد.
وی ضمن تقدیر از شجاعت، شهامت و اداره این افراد، رویارویی آنان با انواع حوادث و خطرات آن را ستود.
استاندار تهران در ادامه گفت: امروزه کار آتش نشانی بصورت علمی انجام می شود و کار خدمات ایمنی و آتش نشانی یک علم تخصصی محسوب می شود.
این کار بسیار مهم و حساس است. به همین دلیل ما برای توجه به کاستی های این حرفه چه در مقوله لوازم و تجهیزات و چه رفاه مالی و کاری و روحی شاغلان این حرفه، برنامه های ویژه ای داریم و از وزارت کشور، مجموعه مدیریت بحران و دیگر نهادهای مربوطه خواهان توجه بیشتر به این سازمان هستیم.
این افراد با تعهد اجتماعی و شغلی خود و با تدین و ایمان، هنگام بروز حادثه بدون در نظر گرفتن کاستی های شغلی و حقوقی خود با جانفشانی اقدام به انجام وظیفه می کنند.

برچسب‌ها: شهریار, خبر شهریار
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مهر 1391ساعت 9:50  توسط غلامرضا جباری  | 

افتتاح 6 پروژه عمرانی با حضور استاندار تهران در شهریار

این پروژه ها که بخشی از 51 پروژه قابل افتتاح در سطح شهرستان می باشد با اعتباری بالغ بر 450 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و در اختیار مردم قرار گرفت.
استاندار تهران در آیین افتتاح این پروژه ها گفت: خدمت به مردم عبادت است و بایستی مسئولان تلاش های خورد را برای رفع هر چه بیشتر نیازها و کاستی ها بیشتر نمایند.
فرماندار شهرستان شهریار نیز در این مراسم اظهار داشت: به همت تمام مسئولان شهرستانی با هدف رفع کاستی ها اقدام به احداث و افتتاح پروژ های گوناگونی کرده ایم و در ماه آینده نیز بیش از 500 میلیارد ریال پروژه در شهرستان افتتاح خواهیم کرد.


عکس های بیشتر در ادامه مطلب


برچسب‌ها: شهرداری, اندیشه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391ساعت 17:16  توسط غلامرضا جباری  | 

بوستان شهید احمدی روشن در اندیشه افتتاح شد

بوستان تفریحی ورزشی شهید احمدی روشن با حضور خانواده این شهید معظم، استاندار، فرماندار، اعضاء شورای اسلامی شهر اندیشه، شهرداران شهریار و مدیران دیگر ادارات و تعدادی از مردم اندیشه مورد بهره برداری قرار گرفت.

بهروز کاویانی شهردار اندیشه در این باره به خبرنگار همشهری گفت: به مناسبت هفته دولت بیش از 6 پروژه مختلف عمرانی در اندیشه احداث و مورد بهره برداری قرار داده ایم که بوستان شهید احمدی روشن نیز جزء این پروژه ها بوده است.

شهردار اندیشه افزود: این پروژه در زمینی به مساحت 11000 متر مربع و با اعتبار بالغ بر 8.000.000.000 ریال در فاز 3 اندیشه محله 10 به بهره برداری رسید.


برچسب‌ها: شهرداری, اندیشه
+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391ساعت 16:38  توسط غلامرضا جباری  | 

افتتاح 100 میلیارد تومان پروژه آب و فاضلاب تا پایان سال جاری

مدیر عامل آب و فاضلاب شهرها و شهرکهای غرب استان تهران خبر داد:
افتتاح 100 میلیارد تومان پروژه تا پایان سال جاری


مدیر عامل آب و فاضلاب شهرها و شهرکهای غرب استان تهران، از افتتاح 100 میلیارد تومان پروژه تا پایان سال 91 در این مناطق خبر داد.
مهندس حبیب الله براتی در این باره اظهار داشت: تا پایان امسال در سطح شهرها و شهرکهای غرب استان تهران با همت تمام همکاران خود، شاهد بهره برداری از پروژه های بسیار ارزنده و ماندگاری به ارزش بیش از یکصد میلیارد تومان خواهیم بود.

وی ادامه داد: از عمده برنامه های ما برای انجام کارهای مورد نیاز در سال جاری، اجرای پروژه هایی مانند  جمع آوری، هدایت و تصفیه فاضلاب سه شهرستان قدس، ملارد و شهریار- اجرای پروژه آب و فاضلاب صفادشت بویژه برای پروژه مسکن مهر - ایجاد مراکز تصفیه خانه - گسترش و ترمیم شبکه ها- حفر  چاهها ی جدید - ایجاد مخازن ذخیره آب -  لایروبی و گندزدایی و کلرزنی مخازن و معابر و بسیاری دیگر که با همت زیاد در حال انجام است.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهرهای غرب استان تهران با اشاره به اینکه تمام سعی خود را می کنیم تا پروژه ها در نیمه اول سال انجام شود، افزود: برخی پروژه ها به لحاظ شرایط اجرایی در زمان طولانی تری اجرا می شوند که در این خصوص از صبر و تحمل مردم نهایت سپاس را داریم.
وی درباره دلیل اجرای پروژه مهم و ماندگار فاضلاب در هر سه شهرستان اظهارداشت: اصولا فاضلاب های فرعی از سطح شهرها باید جمع آوری و تصفیه شوند تا علاوه بر اینکه به محیط زیست آسیب نرسانند، با بازیافت آن بتوانیم به اهداف طرح نیز دست پیدا کنیم. در همین خصوص در هر 3 شهرستان اقدام به احداث مرکز جمع آوری فاضلاب کرده ایم که پروژه فاضلاب شهرستان قدس مراحل پایانی کار را می گذراند و در حال بارگیری و تست مخازن هستیم. در این پروژه که بیش از 12 میلیارد تومان اعتبار دارد، از بهترین لوازم و تجهیزات آلمانی با کیفیت بالا استفاده نموده ایم.
برای شهرستان ملارد نیز درحال برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار هستیم و زمین مورد نظر تملک شده که در ماههای آتی شاهد به سرانجام رسیدن آن نیز خواهیم بود.
مهندس براتی در ادامه خاطر نشان ساخت: با توجه به گسلی که زمین های مناطق تحت فعالیت آب و فاضلاب غرب استان دارد، بایستی ما تمام سعی خود را بکنیم تا با همکاری و همراهی دیگر ادارات و مردم بتوانیم ظرف یک دهه، کار هدایت، جمع آوری و تصفیه فاضلاب این شهرها را نهایی کنیم.
یاد آور می شوم که در تمام شهرها با استفاده از اعتبارات عمرانی، همکاری شهرداری ها و فاینانس داخلی و خارجی نسبت به اجرای پروژه ها، اقدام می کنیم.
در همین رابطه شبکه فاضلاب صفادشت را با همکاری شهرداری این شهر به روش BOO به اجرا در خواهیم آورد.
وی درباره اجرای طرح آب رسانی و شبکه فاضلاب مسکن مهر صفادشت نیز اظهار داشت: در این شهر که یک شهر جدید می باشد، به دلیل کوهستانی بودن منطقه مورد نظر برای اجرای کار، حجم بسیار زیادی سنگ باید کنده کاری شود که این مورد دلیل بر کند شدن روند کاری ما می باشد، اما تمام سعی خود را می کنیم تا در شرایط زمانی مطلوب نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نمائیم.
درباره شهر قدس نیز باید بگویم که ظرف 3 سال آینده فاضلاب قدس تمام می شود و در حال حاضر 7 هزار اشتراک وصل می باشند که من از مشترکین تقاضا دارم با اتصال به فاضلاب شهری نسبت به اجرای بهتر طرح اقدام کنند. از شوراها و شهرداری ها نیز تقاضا دارم نسبت به صدور به موقع مجوز ها با هدف اجرای سریعتر و بهتر کارها، با ما همکاری مناسب تری داشته باشند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم تیر 1391ساعت 12:3  توسط غلامرضا جباری  | 

بازدید بازرس وزیر تعاون از پروژه مسکن فرهنگیان ملارد

بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پروژه مسکن مهر فرهنگیان ملارد بازدید کرد

صادق تقوی، فرمانده بسیج نهاد ریاست جمهوری و بازرس ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مراحل پیشرفت پروژه مسکن مهر فرهنگیان شهرستان ملارد بازدید کرد.
در این بازدید که با حضور معاون فرماندار ملارد، بخشدار ملارد و برخی از مدیران دیگر صورت گرفت، صمد همدانی ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی به جهت حضور مستمر مسئولین دلسوز نظام و تشویق روحیه بخش به تلاشگران عرصه خدمت، توضیحاتی در خصوص چگونگی پیشرفت و احداث آن ارائه نمود.
مدیر عامل تعاونی مسکن فرهنگیان ملارد در این زمینه گفت: تمام سعی ما این بود که در حد ایده آل یک شرکت تعاونی، اقدامات قابل قبولی داشته باشیم و نسبت به رضایت مندی اعضاء و رعایت استانداردها حرکت نمائیم.

درباره نحوه کار در این پروژه نیز مواردی که قابل بیان می شود این است که خیابان های ما بین هر بلوک 20 متر است و متراژ فضای سبز کار شده در آن بالغ بر یک هکتار می باشد.
این سازه ها با مقاومت بیش از7 ریشتر در برابر زلزله طراحی شده و بتن تولید شده توسط پرسنل متخصص خودمان با عیاری بالای 350 تا 400 می باشد که با هزینه ای حدود 20 تا 25 درصد کمتر تولید می کنیم. تمامی بلوک های بکار رفته در دیوار ها نیز توسط عوامل خودمان در همین مکان تولید می شود که علاوه بر نظارت دقیق در نوع مصرف مصالح استاندارد نسبت به صرفه جویی در هزینه ها نیز اقدامات خوبی انجام داده ایم.
ما اضافه بتن هایی را که از میکسرها بدست می آید را جمع آوری کرده و برای تولید بلوک های مصرفی استفاده می کنیم. بلوک های تولیدی ما به دلیل اینکه با ایده جدیدی تولید می شود، عایق صدا، ضربه، حرارت و رطوبت است و از لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد و از نظر سبک سازی نیز بسیار موفقیت آمیز بوده است.
بنده به تهیه 2 ژنراتور جهت تامین برق اینجا، از هزینه ای بالغ بر 6 میلیون تومان در هر ماه صرفه جویی مالی در بخش مصرف برق داشته ام.
همدانی ادامه داد: سازه هایی که امروز با هزینه ای بالغ بر16 میلیارد تومان به این مرحله رسانده ایم، حاصل تلاش و همت همه مجموعه فعال در آن می باشد که با طراحی، اجرا و تحمل زحمات فراوان توانسته ایم سازه ای که بایستی بیش از 30 میلیارد در آن خرج می شد با این مبلغ اندک عملیاتی نمائیم.
مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان ملارد در خصوص تامین سرانه های مورد نیاز این تعداد واحد مسکونی و جمعیتی که در آن ساکن خواهند شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه 5 هکتار زمین از 10 هکتاری که خریداری شده بود را به شهرداری ملارد جهت تامین سرانه های مورد نیاز مانند مدرسه، مسجد، درمانگاه، پارک و غیره داده ایم، پس هیچ گونه دغدغه ای در تامین سرانه های آن نداریم و امیدواریم شهرداری با انجام وظایف خود در این زمینه نسبت به تامین آسایش و رفاه عمومی مردم اقدام کند.
وی با اعلام اینکه این پروژه دارای 1280 واحد می باشد افزود: در سال 85 اقدام به اخذ مجوز 800 واحد را کردیم، ولی  با توجه به ازدیاد متقاضی و پذیرش ریسک توسط ما، سازه ها را برای 1280 واحد طراحی و اجرا کردیم که با لطف خداوند و توجه و همکاری مسئولین شهرستانی و استانی، توانستیم با گرفتن مجوز 480 واحد دیگر نسبت به خانه دار کردن این تعداد افراد، اقدام کنیم و دل بسیاری را شاد نمائیم.
همدانی از وجود 2 طبقه پارکینگ، لابی، دو دستگاه آسانسور مسافربر و باربر، آنتن مرکزی، شوتینگ، توالت فرنگی، حوله خشک کن، پنجره دوجداره و بسیاری دیگر از امکانات در واحد های مذکور خبر داد و اظهار امیدواری کرد در نیمه دوم سال92 بتوان واحدها را به اعضاء تحویل داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم تیر 1391ساعت 11:46  توسط غلامرضا جباری  | 

کاهش 39 درصدی جرايم خشن در غرب استان تهران

گروه استان ها- فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران در جمع اصحاب رسانه از کاهش 39 درصدي جرايم خشن و افزايش 5 برابري کشفيات کالاي قاچاق خبر داد و گفت: نيروی انتظامي با افرادي كه ارزش های دينی و باورهای اسلامی را مورد هدف گرفته باشند به شدت برخورد خواهد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رسانی پليس، سرهنگ "ناصر اصلانی" در اولين نشست مطبوعاتی كه در سال 91 با حضور رسانه های و شبکه های خبری، اصحاب جرائد برگزار شد به بيان عملكرد سه ماه گذشته فرماندهی انتظامي ويژه غرب استان تهران پرداخت. 

سرهنگ اصلانی با تبريک فرا رسيدن اعياد شعبانيه و هفته قوه قضائيه در خصوص عملکرد پليس در سه ماه گذشته عنوان کرد: با توجه به نگرانی هاي مردم، پليس اين استان پس از شناسائی نقاط جرم خيز، هر هقته يکبار طرح پاکسازی و امنيت اجتماعی و اخلاقی را در سطح شهرستان ها و شهرهای تابعه اين استان به مرحله اجرا مي گذارد.
اصلانی افزود: در خرداد ماه امسال در مجموع 4 باند قاچاق، تهيه و توزيع مواد مخدر که قصد انتقال مواد مخدر از استانهاي فارس و هرمزگان به شهرستانهاي تابعه اين استان را داشتند، در شهرستانهاي شهريار و رباط کريم منهدم شده و بيش از 600 کيلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.
فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران در تشريح عملکرد سه ماهه اين استان گفت: در سه ماه گذشته در مجموع با تلاش کارکنان انتظامی اين استان، 1 تن و 300 کيلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 1934 قاچاقچی و توزيع کننده مواد مخدر دستگير شدند.
اين مقام مسئول ادامه داد: در سه ماه گذشته، افزايش 14 درصدی کشفيات انواع سرقت ها را داشتيم و 11 باند قاچاق، تهيه و توزيع مواد مخدر منهدم و 49 دستگاه وسائط نقليه در اين راستا توقيف شدند.
وي درباره سرقت خودرو و محتويات داخل خودرو گفت: از مجموع 100 درصد سرقت هاي استان، 70 درصد سرقت ها، مربوط به سرقت خودرو و قطعات خودرو بوده که بخشی از افزايش سرقت در اين حوزه مربوط به افراد معتاد و کارتن خواب هست.
اين مقام مسئول به ميزان کشف کالای قاچاق پرداخته و بيان داشت: در سه ماه اول سال جاری، کشفيات کالای قاچاق اين استان، 5 برابر افزايش داشته و 39 درصد جرائم خشن و بعنف و40 درصد نارضايتی شهروندان از عملکرد پليس کاهش يافته است.
اين مقام مسئول در نشست خبری بيان داشت: با انجام اصلاحات هندسی و اعمال قانون جديد توسط پليس راهنمائی و رانندگی، 43 درصد تصادفات فوتی، 35 درصد کل تخلفات و 28 درصد اخطاريه های صادرشده توسط پليس کاهش يافته است.
در ادامه فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران خبرنگاران را مخاطب خود قرار داده و گفت: پليس از اصحاب رسانه انتظار دارد که نيروی انتظامی را در مبارزه با آسيب های اجتماعی ياری کنند همه از ناجا انتظار دارند در جامعه امنيت برقرار و جهت پيشگيری از آسيب های اجتماعی مانند مواد مخدر، طلاق، تکدی گری، بيکاری، قتل و... برخورد نمايد در صورتی كه امنيت يك توليد جمعی است و همه سازمان ها و نهادها در اين مقوله بايد وظايف خود را بدرستی انجام و با پليس همكاری نمايند مثلا رسانه ها در بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بايد فعاليت بيشتری داشته باشند.
وي همچنين در خصوص ميزان خدمات مشاوره ای مددکاران و مشاوران اجتماعی اين استان گفت: با توجه به بررسي های به عمل آمده از مجموع 872 پرونده قضائی اين استان، 340 فقره آن، با تلاش مددکارن اجتماعی به صلح و سازش انجاميده و و عملکرد مشاروان باعث کاهش 34 درصدی پرونده های قضائی اين استان دارد.
سرهنگ اصلانی در خصوص طرح های پليس امنيت اخلاقی در مورد بد حجابی و مزاحمين خيابانی گفت: ما تابع قانون هستيم و براساس وظيفه ذاتی و دستو العمل های قانونی، با كسانی كه عمدا احساسات و عواطف مردم را زير سوال برده و اعتقادات، باور ها و ارزش های اسلامی را خدشه دار كند به شدت برخورد خواهيم كرد.
اين گزارش حاكی است بعد از پايان نشست خبری كه در سالن اجتماعات برگزار شد شركت كنندگان از نمايشگاه كشفيات بازديد به عمل آوردند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم تیر 1391ساعت 11:35  توسط غلامرضا جباری  | 

مراحل پیشرفت ساختمان ایستگاههای جدید الحداث کهنز و رزکان

ایستگاه کهنز:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر 1391ساعت 10:16  توسط غلامرضا جباری  | 

پروژه های عمرانی آماده افتتاح و در حال ساخت آتش نشانی شهریار

همزمان با سال تولید ملی وحمایت از کار و سرمایه ایرانی و در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان عزیز سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار با مساعدت شهردار محترم، معاونت محترم خدمات شهر شهریار ، و به همت مدیر عامل سازمان آتش نشانی پروژه های عمرانی ذیل را به اجرا گذاشته و مجدانه در جهت به ثمر رسیدن آنها گامهای موثری برداشته است.

1 – ایستگاه آتش نشانی فاز یک اندیشه واقع در بلوار طالقانی جنب خیابانهای آتش نشان و آبشار با 1700 مترمربع زیر بنا در سه طبقه که ساخت آن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری میباشد.

2 – ایستگاه آتش نشانی شهرک جعفریه در خیابان امام خمینی (ره) – بین 18 دانشگر غربی و 20 خادمی غربی که عملیات ساخت آن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری می باشد.

3 – ایستگاه منطقه کهنز با 752 مترمربع زیر بنا در 2 طبقه در زمینی به وسعت 2000 مترمربع که در حال ساخت می باشد و حدوداً 35 درصد پیشرفت داشته که عملیات ساختمان سازی آن  ادامه دارد.

4 – ایستگاه ناحیه رزکان با 668 مترمربع زیر بنا در 2 طبقه و زمینی به وسعت 1000 مترمربع که حدوداً 25 درصد پیشرفت داشته که عملیات ساختمان سازی آن ادامه دارد .

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر 1391ساعت 10:13  توسط غلامرضا جباری  | 

افتتاح فاز ۳ پارک ملت ملارد

طی مراسمی با حضور رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ملارد، شهردار، فرماندهی سپاه ناحیه ملارد، معاونتهاو مدیران عامل سازمانهای تابعه شهرداری ، افتتاح گردید.

کلانتری، شهردار ملارد درتشریح جزئیات این پروژه به خبرنگار همشهری گفت : این پارک با مساحتی بالغ بر ۲ هکتار و در ادامه فازهای ۱و۲ و در ضلع جنوبی بلوار شهید مرشدی روبروی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد احداث گردیده است .این پارک مشتمل بر گونه های گیاهی مختلف ، آلاچیق ، آب نما و سایر امکانات تفریحی می باشد.

 پروژه مذکور که با اعتباری بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/ 4 ریال احداث گردیده است،  گامی نوین در راستای توسعه اماکن تفریحی با توجه به شروع فصل تابستان و تعطیلات دانش آموزان در راستای بهره برداری شهروندان محترم ملارد خواهد بود .

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم خرداد 1391ساعت 15:59  توسط غلامرضا جباری  | 

ویژه نامه روزنامه همشهری

+ نوشته شده در  شنبه نهم اردیبهشت 1391ساعت 15:10  توسط غلامرضا جباری  | 

شاهین کلانتری، شهردار ملارد شد

در اولین روزهای سال جاری، طی حکمی، مهندس شاهین کلانتری بعنوان شهردار شهر ملارد منصوب گردید.
در مراسم تودیع همتی دهکردی، شهردار پیشین این شهر و معارفه شاهین کلانتری به سمت شهردار جدید ملارد که با حضور معاون فنی و عمرانی استانداری تهران، امام جمعه، فرماندار، مدیران ادارات شهرستان، بخشداران، جمعی از خانواده شهدا و ایثار گران، تعدادی از پرسنل شهرداری و اصحاب رسانه و اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار گردید، چند تن از مسئولان شهرستانی و استانی به ایراد سخن پرداختند.
شاهین کلانتری - شهردار ملارد
شهردار جدید ملارد نیز در مراسم معارفه خود با عرض خیر مقدم به حضار و تقدیر از مسئولان شهر در خصوص ارائه رهنمودهای لازم برای اداره هر چه بهتر شهرداری، ادامه داد: با توجه به انتخاب بنده از سوی اعضاء محترم شورای اسلامی شهر ملارد و تائیدات مسئولان استانی و کشوری، تصمیم گرفتیم با لطف خداوند به خدمت گذاری مردم شهر ملارد در جایگاه شهردار این شهر مشغول باشیم.
در روزهای تعطیلات ابتدایی سال با توجه به دستور وزیر محترم کشور و با عنایت به اینکه برخی از مسئولان مربوطه پایان دوره خدمت خود را سپری می کردند، بنده اطاعت امر کرده و قبول انجام وظیفه در این جایگاه را نمودم.
مهندس شاهین کلانتری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در اقدامات اولیه حضور خود در این پست، کارهایی که ضروری به نظر می رسید انجام شود، انجام دادیم. که از جمله آنها، مدیریت جمع آوری زباله ها بود که تصمیم داریم از این بخش با اجرای برنامه های مفید، منبع درآمدی برای شهر حاصل نمائیم.
وی خاطر نشان ساخت، رشد زیاد جمعیت ناشی از مهاجرت - ساخت و سازهای غیر مجاز و عدم استحکام در برخی بناها، مشکلاتی در شهر ایجاد کرده که قسمت عظمی از شهر به شکل بافت فرسوده در آمده است که در زمان بروز زلزله خطرات عدیده ای جان مردم را تهدید می کند، لذا در فکر رفع این معضل و خطرات می باشیم.
وسعت سرزمینی ملارد را یک فرصت می دانم که در فکر بهره مندی مناسب از آن هستیم. وضعیت حاکم بر شهر و رشد ساخت و سازها، جمعیت شهر را به سرعت افزایش خواهد داد، پس باید تدابیری اتخاذ کرد تا رشد جمعیت توسعه متوازن شهر را به دنبال داشته باشد.
در پی شفاف سازی برخی موارد اداری در شهرداری هستیم، چرا که با بررسی های انجام شده متوجه نابسامانی و عدم شفاف سازی در برخی موارد مانند محاسبه عوارض و غیره شده ام.
کلانتری ادامه داد: مردم باید بدانند چرا پول به شهرداری می دهند، چقدر پرداخت کرده اند و کجاها این مبالغ هزینه شده است.
وی افزود: تفکیک بی رویه اراضی، زندگی مردم را مختل می کند، ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر استاندارد مشکلات شهری را افزایش می دهند و شهروندان را دچار مخاطره می کند، پس در پی رسیدگی به این معضل هستیم.
به دنبال داشتن طرح تفضیلی شهر هستیم تا بتوانیم بهتر به اجرای طرح جامع شهر بپردازیم.
شهردار جدید ملارد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: قولنامه ای بودن بسیاری از اراضی و املاک، شهر را تهدید می کند و زمینه ساز رانت می گردد. امید دارم با کمک مسئولان استانداری و فرمانداری این مشکل را به فرصت تبدیل کنیم. هر چند مردم زمینهایشان را می سازند، پس باید برنامه ای را طراحی کنیم که بطور قانونی ساخت و سازها صورت گیرد و مبالغی غیر از عوارض قانونی به برخی افراد هبه نکنند.

شهر متعلق به مردم است و خود مردم نیز به نحو بسیار خوبی آنرا مدیریت می کنند، باید به مردم اعتماد کرد
کلانتری به عدم تناسب تصدی پست ها و شغلها در شهرداری اشاره کرد و اجرای چارت سازمانی در شهرداری را غیر اصولی توصیف نمود و از ایجاد چند سازمان و اداره جدید در این مجموعه خبر داد.
مهندس شاهین کلانتری از مزایای موجود در سطح شهر ملارد برای بهره مندی شهرداری و دیگر ادارت سخن گفت و بیان داشت: وسعت سرزمینی این شهر برای مدیریت شهرستان و شهرداری یک غنیمت است و زمینه بسیار خوبی برای ایجاد فضاهای سبز، مراکز بهداشتی، اماکن تفریحی و غیره بوجود خواهد آورد.
ما از سرمایه گذاران داخلی حمایت خواهیم کرد و در پی تحقق فرموده رهبر کشور در خصوص حمایت از سرمایه ایرانی هستیم. همچنین با ایجاد شرایط خوب در پی مشارکت همه گونه مردم با شهرداری هستیم.
شهردار جدید از برخورد جدی با متخلفین در ساخت و سازها خبر داد و به بزرگ فکر کردن برای دستیابی به آبادانی اشاره نمود و آنرا ضروری دانست.
وی در پایان آرزو کرد شهری آباد با همکاری تمام مردم و مسئولان در ملارد بوجود آید و آینده ای زیبا برای آن متصور گردید.

خبر ادامه دارد ...

تاریخ ارسال خبر: ۲۱/۱/۱۳۹۱    غلامرضا جباری


برچسب‌ها: شهردار ملارد, خبر ملارد, شهرداری ملارد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین 1391ساعت 19:0  توسط غلامرضا جباری  | 

اخلاص در عمل ماندگاری خدمات را بیشتر می کند

 فرماندار شهرقدس گفت: اخلاص در عمل ماندگاری و تاثیر گذاری خدمات و کارها را بیشتر می کند، لذا کارکنان دولت باید تمام فعالیت های خود را با اخلاص کامل انجام دهند.
جهانبخشی - فرماندار شهرستان قدس'علی جهانبخشی' در جمع مدیران و مسئولان شهرستان افزود: هر چه کارها با خلوص بیشتری انجام شود، اوضاع را بهبود بخشیده و باعث خشنودی خداوند و خلق او خواهد شد.
وی با اشاره به جایگاه ارباب رجوع بیان داشت:اشخاصی که پشت میز خدمت تکیه می دهند باید وظایف خود را شناخته و تعهدات را فقط در لغلغه زبان خلاصه نکنند.
وي عنوان کرد:
 شخصیت انسان تنها با پشت میزنشيني کامل نمی شود بلکه خروجی مثبت عملکردهاست که جایگاه فرد را ارتقا می دهد.
جهانبخشی خدمت در شرایط سخت را یکی از موهبات ذکر کرد و افزود: لذت کار زمانی احساس خواهد شد که با وجود بیشترین موانع و مشکلات کارهای ارزشمند و اساسی برای مردم انجام شود.
وی اظهار داشت: قدردانی از نیروهای فعال، یک ارزش اخلاقی و مهم است و باید میان صفات خوب و بد تمایز قائل بود.
فرماندار شهر قدس همچنین درباره فعالیت های این شهرستان در روزهای تعطیل نوروز گفت: تمام اداره ها در تعطیلات نوروزی کشیک های فعال خود را برای خدمت دهی به مردم مستقر خواهند کرد.
وی با اشاره به خدمات رسانی مطلوب دستگاهها و نهادها در ایام نوروز افزود: نیروهای امنیتی و انتظامی در ایام تعطیل نقش مهمی در امنیت شهرستان بر عهده دارند و باید با افزایش گشت های خود امنیت را حفظ کنند.
جهانبخشی بیان داشت: اداره های شهرستان باید در ایام نوروز از تمام امکانات و وسایل موجود برای رفاه حال شهروندان استفاده کنند و ارتباط خود را با فرمانداری حفظ کرده و در دسترس باشند.

تاریخ خبر: ۲۰/۱/۱۳۹۱


برچسب‌ها: شهرستان قدس, فرماندار قدس, خبر قدس
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین 1391ساعت 17:59  توسط غلامرضا جباری  | 

كیفیت آب آشامیدنی شهرقدس باید ارتقا یابد

 فرماندار قدس با اشاره به فرسودگی بیش از 40 درصد شبكه های انتقال آب این شهرستان گفت: بخش عظیمی از آب آشامیدنی منطقه از این طریق هدر می رود كه باید با اصلاح و تعویض آن كیفیت آب آشامیدنی شهرستان قدس ارتقا یابد.
به گزارش همشهری 'علی جهانبخشی' در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان قدس اظهار داشت: همین عامل سبب رسوخ انواع آلودگی به آب آشامیدنی شده و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.
وی بیان داشت: رسیدگی و بهبود بخشیدن به كیفیت آب شرب و همچنین ترمیم و اصلاح شبكه های آبرسانی برای جلوگیری از هدر رفتن آب باید اولویت كاری مسئولان مربوطه قرار گیرد.
جهانبخشی به دستورالعمل ابلاغ شده دولت در زمینه توجه به بخش كشاورزی نیز اشاره كرد و افزود: این بخش به لحاظ وسعت تولید در عرصه های مختلف قابل سرمایه گذاری می باشد و به همین دلیل دولت محترم طی ابلاغیه ای خواستار توجه و سرمایه گذاری ویژه در این بخش شده است.
جهانبخشی - فرماندار شهرستان قدسوی بیان داشت: موفقیت و بالا رفتن میزان تولیدات كشاورزی می تواند باعث كاهش بیكاری، افزایش اشتغال و همچنین بهتر شدن جایگاه استراتژیك كشور شود.
جهانبخشی درباره عملكرد و اثرات ضعیف و حتی منفی موقوفات در شهرستان قدس اظهار داشت: بخش عمده ای از اراضی منطقه موقوفه می باشد و تاثیر این موقوفات به جای اینكه در كام شهروندان ریخته شود در مناطق دیگر هزینه می شود.
وی ادامه داد: سرمایه های موقوفه حق این شهرستان است و نباید در خارج از این شهر هزینه شود.
فرماندار قدس همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب بهداشت و درمان شهرستان گفت: امكانات و تعداد مراكز درمانی در شهرستان غیر قابل قبول و در اوج فقر است و این مشكل را می توان از منابع موقوفه در كنار كمك های دولتی بهبود بخشید.
در پایان جلسه شورای اداری شهرستان قدس، 'عزت اله آسمانی' به عنوان رئیس جدید اداره آبفا شهرستان قدس معرفی و از زحمات 'سیامك نصیری' تقدیر شد.
در جلسه شورای اداری شهرقدس كه امام جمعه، مسئولان و خانواده های معظم شهدای این شهرستان حضور داشتند، آیین سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) بمناسبت ایام فاطمیه، با نوحه سرایی یكی از مداحان اهل بیت برگزار شد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۹/۱/۱۳۹۱


برچسب‌ها: شهرستان قدس, فرماندار قدس, خبر قدس
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم فروردین 1391ساعت 18:12  توسط غلامرضا جباری  | 

پیگیری جدی در اتمام پروژه های عمرانی منطقه

حسین گروسی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد گفت: در سال جدید پیگیری پروژه های عمرانی باید با جدیت تمام صورت گیرد و در وقت تعیین شده تکمیل شوند.

گروسی - نماینده شهریاروی اظهار داشت: برغم ویژگی نگین سبز بودن شهرستان شهریار در استان تهران، در ورودی های این شهر فضای مناسبی وجود ندارد و شهروندان در بدو ورود به این شهرستان با نمای بیابان روبرو می شوند.

این مسئول با گلایه از حرکت کند برخی پروژه ها ادامه داد: تعریض محور چیتگر نیز با حرکت لاک پشتی مواجه است که در سال جدید باید سرعت گرفته و هرچه سریع تر در دسترس شهروندان قرار گیرد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس اضافه کرد: ایجاد فضای مناسب شهری در زمینه مسائل زیست محیطی و جلوه ورودی شهرها از منظر کاهش ترافیک و ایجاد فضای سبز تاثیرگذار است که باید درخور و شایسته ویژگی های این شهرستان باشد.

گروسی با اشاره به وجود معادن مختلف در این شهرستانها عنوان کرد: با توجه به اینکه از ابتدای سال 89 به وزارت صنایع و معادن واگذار شده است، فرمانداریها در منابع درآمدی معادن دخیل نیستند ولی به طور قطع آمادگی هرگونه همکاری را دارند.

 تاریخ ارسال خبر: ۱۷/۱/۱۳۹۱


برچسب‌ها: حسین گروسی, خبر قدس, خبر شهریار
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم فروردین 1391ساعت 18:5  توسط غلامرضا جباری  | 

سرانه فضای سبز شهر اندیشه به استاندارد های جهانی نزدیک شد

شهردار شهر اندیشه در گفتگو با همشهری سرانه فضای سبز این شهر را 33/18 متر اعلام نمود.
بهروز کاویانی، با اعلام این خبر، سرانه فضای سبز این شهر را نزدیک به استاندارد های جهانی ذکر کرد.
وی ادامه داد: با برنامه های مفید و موثر شورای شهر و شهرداری اندیشه، بزودی شاهد کسب رتبه هم طرازی سرانه فضای سبز با سرانه جهانی خواهیم شد.
شهردار اندیشه افزود: وظیفه و هدف اول شهرداری بیشتر حفظ و نگهداری فضای سبز موجود است و بعدها نیز با کمک شهروندان به توسعه هر چه بیشتر و مناسب تر فضاهای سبز در قالب پارک ها و دیگر مکانها اقدام خواهیم کرد.
وی خاطر نشان ساخت: این شهرداری در راستای وظایف ذاتی خود برنامه های آموزشی در قالب کاشت و نگهداری گیاهان آپارتمانی و عمومی اقدامات مفیدی داشته است.
سرانه فضای سبز در این شهر به اندازه کافی وجود دارد ولی تعدادی از کارهای انجام شده در این زمینه هنوز نمود عمومی پیدا نکرده است که با رشد کافی آنها اهالی فازهای مختلف می توانند شاهد سر سبزی کافی در این شهر باشند.
کاویانی شهردار اندیشه در پایان تصریح کرد: از تمام مردم انتظار دارم با همکاری های مناسب با خدمتگزاران خود در شهرداری، ما را در رسیدن به مراتب عالیه استانی و حتی کشوری کمک نماید. 
فرماندار شهریار نیز در این مراسم گفت: اصل درختکاری یه توصیه دینی ما است و در این باره وظیفه داریم که اهتمام زیادی بورزیم.
سید عباس جوهری افزود: این بحث در شهرستان شهریار از یک ویژگی خاصی برخوردار است چرا که شهریار بعنوان نگین سبز غرب استان تهران مطرح می باشد و این موضوع وظیفه ما را سنگین تر ساخته است.
در کنار توسعه زیر ساخت ها و توسعه شهری خود باید یک نگاه ویژه برای حفظ و حراست از فضای سبز خود داشته باشیم.
وی ادامه داد: شهرداری های شهرستان با اولویت قرار دادن توسعه فضاهای سبز شهر خود بایستی ضمن حفظ و حراست از فضاهای موجود نسبت به افزایش میزان سرانه ها اقدامات جدی تر بنمایند.
فرماندار شهریار گفت: حذف فضاهای سبز و تخریب باغات قطعا خطرات زیادی دارد و زیان های بسیاری به مردم می رساند، پس مردم نیز بایستی با همکاری های لازم، حتی با غرس یک اصله درخت نسبت به افزایش سرانه های فضای سبز اقدام نمایند.
وی ادامه داد: ما با هر گونه تخریب باغات و از بین بردن فضاهای سبز به شد ت و جدیت برخورد خواهیم نمود.

فضای سبز اندیشه - شهرستان شهریار


برچسب‌ها: شهرداری اندیشه, بهروز کاویانی, شهردار, شهرستان شهریار
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند 1390ساعت 12:49  توسط غلامرضا جباری  | 

تیم فوتبال باغستان، قهرمان لیگ دسته یک تهران شد

تیم فوتبال شهرداری باغستان در فصل 91-90 مسابقات لیگ دسته یک تهران موفق شد ضمن کسب مقام اول مسابقات به لیگ برتر استان تهران (آسیا ویژن) راه یابد.
صادق کولیوند، شهردار شهر باغستان در گفتگو با همشهری در این باره گفت: با توجه به اینکه شهرداری باغستان در خصوص مسائل گوناگون مربوط به جوانان شهر احساس مسئولیت می نماید، لذا با عنایت و تصویب اعضاء شورای شهر و اهتمام مجموعه مدیران شهرداری، تصمیم بر افزایش امکانات ورزشی و رفاهی در حد توان گرفته شد. به همین خاطر در مدت زمان حضور بنده بعنوان شهردار باغستان، اقدامات مناسبی در خصوص امر ورزش صورت گرفته که از جمله آنها می توان به احداث چند سالن ورزشی چند منظوره و تعدادی زمین فوتبال با چمن های مصنوعی و طبیعی اشاره نمود.
سعی و تلاش ما همواره این بوده و هست که بتوانم تیم هایی را تحت پوشش شهرداری باغستان را آماده کنیم و در مسابقات شهرستان، استان و حتی کشوری حضور داشته باشند.
از این جمله می توانم به تیم بسکتبال نونهالان که قهرمان مسابقات استان البرز شد و تیم ورزشهای رزمی این شهرداری که در مسابقات مختلف توانسته مقامهای خوبی را کسب کند، اشاره کنم.
آخرین افتخار ورزشی این شهر که با حمایت شهرداری و شورای شهر باغستان بدست آمده است، قهرمانی فوتبال تیم شهرداری این شهر در مسابقات لیگ دسته یک تهران است که با این قهرمانی تیم ما به مسابقات آسیا ویژن نیز راه یافته است.
به همین خاطر از زحمات آقای فرشاد پیوس که خالصانه و بدون هر گونه چشم داشتی و حتی بدون عقد قرارداد با انتقال تجربیات و دانش خود،  کمک بسیار زیادی در بدست آمدن این قهرمانی به تیم نمودند، تقدیر و تشکر می نمایم.
از اعضاء شورای شهر نیز تشکر ویژه دارم که این امکانات و موقعیت ها را فراهم نمودند و اجازه انجام کار در این حوزه ها را به ما و جوانان شهر باغستان دادند.
با توجه به نیاز شهر و پتانسیل موجود در این زمینه که در ابتدای پذیرش مسئولیت خود آنرا احساس کردیم، ضمن انجام کار کارشناسانه ، اقدام به اخذ مجوز تاسیس باشگاه فوتبال را از سازمان تربیت بدنی کردیم و در حال حاضر جزء معدود شهرداری هایی هستیم که مجوز فعالیت در زمینه ورزشی داریم. در همین خصوص نیز از عزیزانی که در هیات فوتبال استان مساعدتهای لازم را با ما داشتند، تشکر می نمایم.

تیم فوتبال باغستان - شهرستان شهریار


برچسب‌ها: شهرداری باغستان, شهرستان شهریار
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند 1390ساعت 12:36  توسط غلامرضا جباری  | 

مردم شهرستان شهریار در 22 بهمن امسال حماسه ای دیگر آفریدند

مردم شهرستان شهریار بار دیگر حماسه ای عظیم و پرشور آفریدند و ثابت کردند که در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت قدم و استوار هستند.
به گزارش خبرنگار همشهری شهریار، مردم شهرستان شهریار در یوم الله 22 بهمن بار یگر حقانیت مسیر اقتدار و عزت ایران اسلامی را ثابت کردند و نشان دادند که مردمان شهر شعور حسینی محکم تر و استوارتر از گذشته به روند مقتدرانه خود ادامه می دهند.

امروز همه آمده بوند جوانان دیروز و جوانان امروز همه در کنار هم بودند تا با فریادهای دشمن شکن "الله اکبر"، "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسراییل"، "ما در کنار رهبریم - از رهروان حیدریم" در فضای شهریار طنین انداز شد تا مخالفان جمهوری اسلامی به افکار عبث و خیالی خود خط بطلان بکشند و بدانند که مردم ایران، اسلام را با هیچ چیز عوض نمی کنند و بر عزم و اراده خود در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی مصمم و پایدارند.

مردم وفادار انقلاب اسلامی و ولایتمدار شهرستان شهریار همچنین تهدیدهای سران آمریکا و شیطنتهای آنان علیه جمهوری اسلامی را محکوم و تاکید کردند که تا هستند از مواضع رهبر فرزانه انقلاب دفاع و از خون گرانقدر شهدای راه حق و آزادی حراست خواهند کرد.

22 بهمن 90 - شهرستان شهریار - خبرهای شهریار

برای نمایش عکس بزرگتر راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرستان شهریار، بر روی عکس کلیک کنید.


 


برچسب‌ها: شهریار, شهرستان شهریار
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن 1390ساعت 15:37  توسط غلامرضا جباری  | 

قهرمانی تیم فوتسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

قهرمانی تیم فوتسال سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار در مسابقات گرامیداشت دهه مبارک فجر با شرکت تمامی معاونت ها و سازمانهای تابعه شهرداری شهریار را صمیمانه تبریک عرض مینمائیم.

قهرمانی تیم فوتسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

قهرمانی تیم فوتسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

قهرمانی تیم فوتسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

قهرمانی تیم فوتسال سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار


برچسب‌ها: آتش نشانی, ورزش, شهرداری شهریار
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن 1390ساعت 8:30  توسط غلامرضا جباری  | 

گزارش تصویری یادواره شهدا کارمند ، کارگر و اصناف شهرستان شهریار

گزارش تصویری یادواره شهدا کارمند ، کارگر و اصناف شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

عکس مراسم یادواره شهدای شهرستان شهریار

گزارش تصویری یادواره شهدا کارمند ، کارگر و اصناف شهرستان شهریار

عکاس: اله ویردی (امیر) علیپور

سخنران: سردار نصیری - فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران

مداح : حجت الاسلام قنبری

مکان: سالن اجتماعات هلال احمر شهرستان شهریار

زمان: پنج شنبه ۱۳/۱۱/۹۰  ساعت ۱۰ الی ۱۲ صبح

 


برچسب‌ها: عکس, شهریار, شهدا
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم بهمن 1390ساعت 4:37  توسط غلامرضا جباری  | 

فرماندار ملارد : مشاغل خانگی نقطه آغاز کسب و کار جوانان

ناصر بورد در این باره گفت : امروزه کسب و کار خانگی از بخش های حیاتی و ضروری فعالیت های اقتصادی در کشورهای پیشرفته محسوب میشود .
فرماندار ملارد اضافه کرد مشاغل خانگی از نظر ایجاد شغل ، نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی در اجتماع و اقتصاد خانواده ها می گردد .
بورد تصریح کرد راه اندازی مشاغل خانگی در مقایسه با سایر شغل ها ساده و آسانتر است و اکثر صاحبان این گونه مشاغل بر این باورند که کار کردن در خانه ، کیفیت زندگی آنان را بهبود بخشیده است . به گفته فرماندار ملارد کار کردن در خانه باعث میشود که وقت بیشتری به خانواده و خانه اختصاص یابد و به دیگر موضوعات خانوادگی از قبیل نربیت و پروزش فرزندان توجه بیشتری گردد .

ناصر بورد - فرماندار ملارد

گفتنی است نمایشگاه مشاغل خانگی شهرستان ملارد با حضور فرماندار ، معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری ملارد ، مدیر کل اداره تعاون و امور اجتماعی استان تهران ، مدیر کل کمیته امداد امام (ره) و تعدادی از روسای ادارات این شهرستان در حالی به کار خود پایان داد که در آن 214 اثر در زمینه های مختلف صنایع دستی ، تولیدی ، کشاورزی و فناوری به مدت 10 روز در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته بود .

در این مراسم مدیر کل تعاون و امور اجتماعی استان تهران اقدامات کارگوه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ملارد را ستود و از اعطای تسهیلات به داوطلبان ایجاد مشاغل خانگی در سطح این شهرستان خبر داد . .


برچسب‌ها: فرماندار ملارد, ناصر بورد, ملارد
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن 1390ساعت 8:53  توسط غلامرضا جباری  | 

ارتقاء در صنعت قدم بسیار موثر و مثبتی بر رشد و پیشرفت شهرستان شهریار دارد

غلامرضا جباری- خبرنگار همشهری
   فرماندار شهرستان شهریار در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت گفت: ارتقاء در صنعت قدم بسیار موثر و مثبتی بر رشد و پیشرفت شهرستان شهریار دارد.  
در این جلسه که با حضور مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و جمعی از مسئولان شهرستان در دفتر فرماندار برگزار شد، سید عباس جوهری عنوان کرد: مدیریت واحد در استان تهران به دلیل جمعیت زیاد و گستردگی جغرافیایی آن بسیار سخت است و با در نظر گرفتن شهرستانهای استان تهران که اکثراً در غرب این استان واقع هستند، ارتقاء در صنعت قدم بسیار موثر و مثبتی بر رشد و پیشرفت شهرستانهای غرب استان به مرکزیت شهرستان شهریار دارد.

سید عباس جوهری - فرماندار شهرستان شهریار


وی اظهار داشت: تخصیص اعتبارات لازم در بخش صنعت و افزایش اختیارات شهرستانی می تواند کمک خوبی در جهت رشد تولید در سطح منطقه داشته باشد.
در ادامه مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: در خصوص صنوف تولیدی کوچک و بزرگ، وامها و اعتبارات خوبی به آنها تخصیص داده شده و از خدمات و تسهیلات ویژه ای برخوردار هستند.
 وی با بیان اینکه حدود 130 میلیارد تسهیلات به مشاغل خانگی از سوی دولت اختصاص داده شده است تصریح کرد: در این مورد توانسته ایم کمکهای خوبی به بخشهای مختلف تولید داشته باشیم و امیدواریم با رشد قابل قبولی در اینگونه از بخشها به جلو حرکت کنیم.
مهندس صادقی ادامه داد: در بحث مسئولیت معادن کشور، به موجب قانون اخیر، مسئولیت این بخش به اداره صنعت ، معدن و تجارت واگذار شد که در تلاشیم از پتانسل معادن موجود در شهرستانهای شهریار و قدس به نفع این شهرستانها و اشتغالزایی بیشتر بهره ببریم.
 


برچسب‌ها: سید عباس جوهری, فرماندار شهریار, شهرستان شهریار
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن 1390ساعت 8:29  توسط غلامرضا جباری  | 

شهردار باغستان خبر داد: افتتاح برخی از پروژه های شهرداری باغستان در ایام الله دهه فجر

محمد صادق کولیوند در این باره گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر تعدادی از پروژه های شهرداری در شهر باغستان به بهره برداری می رسد.
شهردار باغستان اعلام کرد: پروژه های زمین های چمن مصنوعی و مرکز خرید و بازار روز خادم آباد از مهم ترین پروژه های آماده بهره برداری در ایام دهه فجر است.
وی تصریح نمود: با تلاش شهرداری و شورای اسلامی شهر و همکاری شهرداری در حوزه های فنی و شهرسازی، خدمات شهر و اداری و مالی پروژه های زمین چمن مصنوعی نصیرآباد، روستای بهار، مهدیه-ساختمان اورژانس صادقیه –پارک دهمویز و کلنگ زنی مرکز خرید و بازار روز خادم آباد مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.


وی ادامه داد: لازم به توضیح است که مرکز خرید بازار روز خادم آباد با مشارکت شهرداری باغستان و بخش خصوصی می باشد که در جهت ایجاد محیطی مفرح و برای رفع نیازهای روزمره شهروندان طراحی و پیاده سازی می گردد. 


برچسب‌ها: شهردار باغستان, محمد صادق کولیوند, شهرستان شهریار
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن 1390ساعت 8:20  توسط غلامرضا جباری  | 

هدف اصلی ما، رضایت مردم از شهرداری است

در مسیر خدمت رسانی بهتر به شهروندان شهر اندیشه، نشست شورای اداری شهرداری اندیشه در سالن جلسات شهرداری، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورا و شهرداری شهر اندیشه، بهروز کاویانی در جمع مشاورین، معاونین و مدیران عامل سازمانها و مسئولین واحدها، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص)، شهادت کریم اهل بیت(ع) و حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و همچنین تبریك بمناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، به تلاش همه جانبه مدیران شهرداری در استفاده حداكثری از همه پتانسیلهای موجود در جهت جذب منابع مالی تأکید نمود .

بهروز کاویانی - شهردار اندیشه


وی گفت: خدمت رسانی شما تلاشگران با ارزش بوده و هیچ کاری از مردم پوشیده نیست و همه مردم تمام کارهای شما را می بینند و کارهای شما را ارزیابی می کنند. من به عنوان خادم مردم و مسئول فعلی این نهاد مردمی به همه همکاران خود توصیه می کنم سعی شما همیشه بر این باشد که کارهایتان را با مشورت انجام دهید، بدانید که مشورت و همفکری، موفقیت شما را دو چندان خواهد کرد.
شهردار شهر اندیشه اظهار داشت: اقدامات شهرداری اندیشه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری خواهد بود، کلام رهبر عزیز را که فرمودند: با میانبر زدن، کارها را توسعه داده و به شکوفایی برسانید. سرلوحه تمام کارهای شهرداری، تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبریست و ما برآنیم تمام اقداماتی که در شهرداری انجام می پذیرد با سرعت کامل، با وسعت کامل و با کیفیت کامل به سوی هدفهای متعالی پیش برود.
وی افزود: با ایجاد همبستگی، وحدت و همدلی در میان معاونین و مدیران شهرداری برآنیم با کارآمدی بسیار خوب به شهروندان فهیم شهر اندیشه خدمات مضاعف ارائه دهیم و رضایتمندی مردم از شهرداری هدف اصلی ما است.
لازم به ذکر است، این جلسه 23 مصوبه در بر داشت.


برچسب‌ها: شهرداری اندیشه, بهروز کاویانی, شهردار, شهرستان شهریار
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن 1390ساعت 8:12  توسط غلامرضا جباری  | 

ارائه تسهیلات ویژه به صاحبان صنوفی که معتادان پاک شده را استخدام نمایند

شهریار – خبرنگار همشهری: فرماندار شهرستان شهریار از ارائه تسهیلات ویژه به صاحبان صنوفی خبر داد که معتادان ترک کرده و پاک شده را به کار بگیرند.
سید عباس جوهری گفت: پس از اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر و برخورد قاطع با عوامل درگیر با امر تولید، تهیه، توزیع و مصرف انواع مواد مخدر در سطح شهرستان صورت گرفت، 60 درصد ورودی پرونده های قضایی در حال حاضر کاهش پیدا کرده و شهرستان در این زمینه از آرامش مناسبی برخوردار می باشد.
وی افزود: پس از دستگیری معتادان، طبق برنامه ریزی های انجام شده، این افراد به مراکز باز پروری اعزام شدند و اقدامات مناسبی برای پاکسازی آنها صورت گرفت. در حال حاضر بسیاری از این افراد عاری از هر نوع مواد مخدر هستند و بعنوان فردی سالم بایستی به آغوش جامعه بر گردند.
وی ادامه داد: در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان تهران، تصمیمی گرفته شده که اشتغالزایی افراد پاک شده را محیا می نماید. در این جلسه تصمیم گرفته شد تسهیلات ویژه ای مانند ارائه تخفیفات بیمه ای، پرداخت وام و غیره به صاحبان مشاغلی که نسبت به استخدام این افراد با شرایط مد نظر اقدام کنند، اختصاص یابد.
وی همچنین از اختصاص بودجه 130 میلیارد تومانی به مشاغل خانگی در سطح کشور خبر داد و بهره مندی از این بودجه برای افرادی را که توان راه اندازی اینگونه مشاغل را دارند، فرصت خوبی ذکر کرد.


برچسب‌ها: فرماندار شهریار, شهرستان شهریار, سید عباس جوهری
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن 1390ساعت 8:4  توسط غلامرضا جباری  | 

دوره های آموزشی آشنایی با قانون مدیریت خدمات کشوری برگزار شد

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری قدس، از برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با مدیریت خدمات کشوری در این شهرستان خبر داد.
رحمان علیزاده در این باره اظهار داشت: این دوره های آموزشی با هدف ارتقای عملکرد مسئولان اداری مالی اداره های شهرستان برگزار شده است.
 وی افزود: با توجه به مصوبه شورای اداری و نوپا بودن اداره های شهرستان، برگزاری این گونه دوره های آموزشی لازم و ضروری است.
وی با بیان اهمیت و جایگاه آموزشی بویژه بحث آشنایی با مدیریت خدمات کشوری، خاطر نشان ساخت: شهرستان قدس به عنوان پایگاه پایلوت بین شهرستانهای استان تهران، در چهار دوره متوالی اقدام به اجرا، ترویج و تشریح مباحث مدیریتی و برنامه ریزی کرده است.
علیزاده تصریح نمود: پس از پایان دوره ها، آزمون پایانی برای شرکت کنندگان برگزار و گواهی آموزشی به افرادی که امتیاز لازم را کسب کنند، اعطا شد.

 


برچسب‌ها: فرمانداری قدس, شهرستان قدس
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت 12:42  توسط غلامرضا جباری  | 

حذف پارکینگ ها باعث بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی است

شهریار-خبرنگار همشهری-

 فرمانده نیروی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه حذف پارکینگ ها توسط مالکان مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری در شهرها یک عمل غیر قانونی است اظهار داشت: با حذف پارکینگ در مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری، حوادث گوناگونی در شهرها به وقوع میپیوندد که بار انتظامی و قضایی زیادی بر دوش نظام تحمیل کرده است.
سرهنگ ناصر اصلانی گفت: حذف پارکینگ ها عواقب بیشمار اجتماعی در لایه های پنهان خود دارند که هم وقت نهادهایی مانند پلیس، قوه قضائیه، مراکز درمانی و چند دستگاه دیگر را می گیرد و هم مردم را در بسیاری از موارد درگیر خود می کند.
وی با اشاره به اینکه شهرداریها حتما باید به وظایف قانونی خود در این بخش به نحو احسن و صحیح عمل کنند، افزود: با عدم رعایت و اجرای موارد قانونی توسط شهرداریها و وجود عوامل قانون شکن در مجموعه برخی نهادهای مربوطه دراین بخشها، پارکینگ مراکز و مجتمع ها حذف می شوند که عواقبی مانند ترافیک، نزاع، نارضایتی و سرقت به  دنبال دارد.
من از مردم وسازمانهای درگیر در این باره می خواهم که دست به دست هم دهند تا فرهنگ شهر نشینی نهادینه شده و زمینه ساز آرامش اجتماعی گسترش یابد.
وی در پایان از مسئولان رد بالای شهرستانی و استانی خواستار رسیدگی به این گونه از موارد شهری شد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت 12:32  توسط غلامرضا جباری  | 

حرکت لاک پشتی احداث پروژه ها در شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد

پروژه های اثر بخش و مهم هر سه شهرستان شهریار، قدس و ملارد، بنا به دلایلی با کندی آزاردهنده در حرکت است.
با تقسیم شهرستان شهریار به سه شهرستان که با تلاش معنا دار نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام گرفت، انتظار می رفت تا با تخصیص اعتبار مالی از سوی دولت برای شهرستانهای تازه تاسیس و همچنین شهرستان قدیمی، این مناطق شکل و چهره مدرن تر به خود گرفته و حداقل استاندارد های زیستی در آنها اجرایی شود. اما با گذشت قریب به دو سال از این تصمیم دولت ظواهر امر نشان می دهد با این تصمیم دولت و مسئولان مربوطه، اتفاق قابل ملاحظه و مفیدی در زندگی شهری مردمان این مناطق نیافتاده و نتایج مورد انتظار کسب نشده است.
تنها اتفاقی که با این تفکیک ها حاصل شده است، بیشتر شدن تعداد ادارات و مراکز اداری است که هر چند از لحاظ اشتغالزایی مفید بوده، اما تامین بسیاری از هزینه های مربوطه برای استقرار ادارات مورد نیاز در این شهرستانها توسط شهرداریها و دیگر مراکز، خود بار مضاعفی بر دوش مردم بوده است.
حتی در بخش تامین نیروهای اجرایی و اداری ادارات و مراکز خدمات رسان جدید نیز زحمت تخصیص اعتبارات حقوقی و مالی آنها در بسیاری موارد بر عهده ادارات و نهادهای قدیمی شهرها بویژه شهرداری ها می باشد.
از جمله مهمترین پروژه های مهمی که انتظار میرفت با تفکیک بخشهای قدس و ملارد از شهریار و تبدیل آنها به شهرستان در مد ت زمان بسیار اندکی و با سرعت بالا به بهره برداری می رسید، پروژه هایی مانند: پروژه غیر همسطح پل ورودی شهرستان قدس – باغ ملی – تعیین تکلیف میزان آلودگی هوا توسط معادن شن و ماسه – رفع مشکل اسناد منازل مسکونی و تجاری بخش هفت جوی – اجرای طرح فاضلاب و بیمارستان روان سازی ترافیک معابر در شهرستان قدس..  پروژه غیر همسطح میدان سپاه- میدان میوه و تره بار مرکزی- احداث پارکینگ طبقاتی – شهربازی-  بیمارستان  امام- استادیوم ورزشی کارگری- کمبود مراکز آموزشی و علمی در شهرستان شهریار... احداث بیمارستان در ملارد- رفع مشکل شهرک های صنعتی – ورزشگاه چند منظوره و استاندارد- مراکز آموزشی و علمی- رفع مشکل تعیین حریم در شهرستان ملارد و در راس آنها حل مشکل عدم اتصال این شهرستانهای همجوار با تهران و کرج به مترو- استقرارواحدهای صدا و سیما و تامین آب شرب و کشاورزی آنها می باشد.
تمام این مشکلات بدون حل باقی مانده و تنها در برخی موارد پروژه ها بطور لاک پشتی با رشدی معادل یک تا 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
علیرغم حضور چندین باره وزرا و شخص رئیس جمهور در این شهرستانها اما همچنان کاستی ها به قوت خود باقی است و مردم در بسیاری از بخشها با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.
هر چند طی سالهای متمادی کارهای زیادی در بخشهای مختلف در این نقاط صورت گرفته اما با توجه به نرخ رشد جمعیت – گسترش ساخت و سازها و ارتقاء و تنوع نیاز های مردمی باید تدابیر بهتر و معقول تری در سطح هر سه شهرستان اندیشیده شود. وجود ترافیک کلا فه کننده در خیابان ولی عصر (عج) و شهید دنیا مالی در فاز یک اندیشه – بلوار رسول اکرم – خیابان کرشته  و چند مسیر دیگر در شهریار . خیابان اصلی شهر قدس ، حدفاصل میدان قدس تا ورودی شهر – خیابان معروف به قنات – خیابان شهید بهشتی و آزادی و چندین مسیر دیگر در شهرقدس . خیابان شهید بهشتی – دکتر حسابی – چهاراه ملارد و چند خیابان دیگر در ملارد، همگی به دلیل عدم احداث غیر استاندارد معابر در این مسیر ها و صدور غیر اصولی مجوز احداث ساختمانها در آنها – عدم وجود پارکینگ های عمومی – عدم استفاده از علائم و چراغهای استاندارد هشدار دهنده و راهنمایی کننده ، باعث بروز تنشهای بیشماری در این شهر ها شده است که خود گواه اقدامات نامناسب مدیران مربوطه می باشد.
امید است مسئولان امر به دور از موضع گیری ها، با درایت و عاری از تشریفات، در پی حل مشکلات واقعی مردم در تمام بخشها باشند.


برچسب‌ها: شهردار, باغستان, شهریار, فرمانداری
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت 12:31  توسط غلامرضا جباری  | 

دوره تخصصی امداد و نجات در تصادفات جاده ای در شهرداری باغستان برگزار گردید

به نقل روابط عمومی شهرداری باغستان: با توجه به پرتردد بودن جاده اصلی تهران- شهریار و ضرورت وجود امدادگران با تجربه در صورت بروز حادثه، سازمان آتش نشانی شهرداری باغستان اقدام به برگزاری یک دوره کلاسهای امداد و کمکهای اولیه در تصادفات جاده ای کرد.

این دوره ها با همکاری سازمان جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار برگزار گردید و امدادگران و آتش نشانان با مسائلی چون، اصول جستجو، نجات در تصادفات، به روز شدن اطلاعات و آگاهی امداد گران در تصادفات جاده ای آشنا شدند .


برچسب‌ها: شهرداری باغستان, شهرستان شهریار, آتش نشانی
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت 12:29  توسط غلامرضا جباری  | 

مطالب قدیمی‌تر